Uli Hoeneß, Manuel Neuer’i çevreleyen yaygara hakkında

merabeyin

New member
Bir röportajda Bayern Onursal Başkanı

Uli Hoeneß, Manuel Neuer hakkında: “Uzlaşmaz herhangi bir farklılık görmüyorum”

Uli Hoeneß, Bayern Münih Onursal Başkanı.

© Kaynak: Sven Hoppe/dpa

Uli Hoeneß, FC Bayern ve kaptan Manuel Neuer arasında “uzlaştırılamaz farklılıklar” görmüyor. Bununla birlikte, Alman rekor şampiyonlarının onursal başkanı, mevcut sorunların “sakin ve açık bir şekilde tartışılması ve çözülmesi” gerektiğini söylüyor.

Guido Schaefer

Leipzig. Bayern patronu Uli Hoeneß (71), kalbi kulübü Paris’te 1-0 kazandığında tribünde oturdu ve Şampiyonlar Ligi’nin ilk eleme turunda “bir şeylerin ters gidebileceği hissine asla kapılmadı”. “Leipziger Volskzeitung” ile Cumartesi günü yayınlanan büyük özel röportajda Hoeneß, Avrupa’nın en hızlı forvet oyuncusu olarak kariyerine bakıyor ve sakatlığı nedeniyle zamanından çok önce sona eriyor, 27 yaşında başlayan bir menajerlik kariyeri, profesyonel, profesyonel ve özel inişler ve çıkışlar. Önce birkaç Hoeneß içgörüsü.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Anahtar kelime Manuel Neuer: “Röportaj heyecan ve heyecan uyandırdı ve beni de şaşırttı. Bu arada Julian (Nagelsmann), Manuel ile görüş alışverişinde bulunur ve hikaye biraz sakinleşir. İlk birkaç gün medya, asayı ve yorumun egemenliğini devraldı, ki böyle kalmamalı ve kalmayacak. FC Bayern’deki sorumlular kısa süre sonra konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapacak ve Paris’teki ikinci maç bunun için doğru zaman olabilir. Uzlaşılamaz farklılıklar görmüyorum, sorunlar orada, sakin ve açık bir şekilde tartışılması ve açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Manuel Neuer, bizim ve milli takımın başarılarında önemli bir katkı yaptı. İyileştiğinde eldivenleri tekrar takacak. FC Bayern’in, Neuer’in sakatlığının ardından Yann Sommer’i kadrosuna katması gerçeği, sadece tebrik edebileceğim bir karardı. Yann harika gidiyor.”

Anahtar Kelime Şampiyonlar Ligi: “Paris’teki performanstan çok memnunum, birkaç dakika dışında çok özgüvenli bir performans sergiledik. Kalitemizin yüksek olduğu biliniyor. Bazen bu sınıfın yüzde 100’ünü sahaya çıkaracak mutlak disiplinden yoksun olmamız da yeni değil. Bu sefer herkes fevkalade çalıştı ve neredeyse hiçbir şeye izin vermedi. Ancak Mbappe geldiğinde Paris’in ilk şansı oldu. Tribünlerde bir şeylerin ters gidebileceği hissine asla kapılmadım. 1-0 ikinci maç için iyi bir başlangıç pozisyonu – ne eksik ne fazla. Mbappe, Messi ve Neymar’ın her an gol atabileceğini herkes biliyor, biliyoruz.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Münih’e çok sayıda RB transferinin anahtar kelimesi: “Tek sebep ve kriter şuydu ve şuydu: Takımımızı nasıl güçlendirebiliriz? Leipzig’de iyi işler yapılıyor, cesur yaklaşım bize çok yakın. FC Bayern’in kanında kazanan oyunculara ihtiyacı var. sürekli bir küme düşme mücadelesi içindeydi, şüpheye düştüğünde çapraz veya geri oynama eğilimindeydi.

Anahtar kelime Julian Nagelsmann: “Julian doğru kişi, çok genç, çok yetenekli ve çok düşünceli bir koç, her cümleyi beş kez çiğnemeden söylüyor. Bunu seviyorum. Julian çabuk öğreniyor ve mükemmel bir iş çıkarıyor. Oliver Kahn ve Hasan Salihamidzic bunu yapmadılar.” Ona boşuna beş yıllık bir sözleşme vermeyin.”

Julian doğru kişi, çok genç, çok yetenekli ve çok düşünceli bir eğitmen.
Julian Nagelsmann’da Uli Hoenes

Anahtar kelime şampiyonluk kupası: “Birkaç kez berabere kaldık, puan kaybettik. Rekabet asla uyumaz, gayretle puan alır. Sadece Freiburg’a gitmemiz gerekiyor. Union, Dortmund, Leipzig ve Frankfurt hala bizim için oynuyor, bu da tamamen önemsiz değil genel resme bakıyorsun, sıkı ve sıkı kalacak, sonuna kadar kafa kafaya bir yarış olacağını varsayıyorum, Paris’teki kadar tutkulu ve disiplinli oynarsak şampiyon sadece Bayern Münih olabilir.”

Anahtar Kelime “Fischer Koroları”: “Son maç gününe kadar Union Berlin’e güveniyorum. Birlikte gerçekten iyi ve kelimenin tam anlamıyla güçlü bir takımları var ve üzerinde oynaması inanılmaz derecede zor. Bence Urs Fischer çok iyi bir teknik direktör, sakinliği ve soğukkanlılığı tüm maça yansıyor.” kulüp.”

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

1973’te Dynamo Dresden’e karşı anahtar kelime sınıfı mücadeleleri: Hoeneß için batı-doğu zirvesi nasıldı? “Spor açısından son derece önemli ve prestijli, politik olarak da en üst seviyeye çıkmış. Münih’teki maçta menajerimiz Robert Schwan devre arasında para ödülünü artırdı ve 2-3’ü 4-3’e çevirdik. “İyi bir sonuç. Güçlü olduklarını ve delilerin geleceğini biliyorduk.”

1973, EC'de ulusal şampiyonların Batı-Doğu düellosu: Uli Hoeneß (solda) Eduard Geyer'den kaçıyor, Bayern, Dynamo Dresden'i 4:3 yendi ve bir sonraki tura yükseldi.

1973, EC'de ulusal şampiyonların Batı-Doğu düellosu: Uli Hoeneß (solda) Eduard Geyer'den kaçıyor, Bayern, Dynamo Dresden'i 4:3 yendi ve bir sonraki tura yükseldi.

1973, EC’de ulusal şampiyonların Batı-Doğu düellosu: Uli Hoeneß (solda) Eduard Geyer’den kaçıyor, Bayern, Dynamo Dresden’i 4:3 yendi ve bir sonraki tura yükseldi.

© Kaynak: Imago/Horstmüller

Hoeneß’in geride bıraktığı anahtar kelime Eduard Geyer: “Yerim varken durdurulamazdım. Udo Lattek, Gerd Müller ve Dynamo bu alanı sağladı. Lattek, Gerd’i kendi yarımıza çekti ve orada da korunacağını umdu. Dixie Dörner, merkezden çekilmesine izin verdi, gerisi kolaydı. Uzun top, koşacağım, Geyer peşimden.”

Bu makale ilk olarak “Leipziger Volkszeitung”da yayınlandı.