RB Leipzig, FC Bayern’i ağırlıyor

merabeyin

New member
Cumartesi akşamı Bundesliga’nın en önemli maçı

Canlı yayında: RB Leipzig, FC Bayern’i ağırlıyorHarry Kane ve FC Bayern, Leipzig’de karşı karşıya geliyor.

© Kaynak: IMAGO/ANP


Makaleyi dinle • 1 dakika


Canlı yayında: FC Bayern, Cumartesi akşamı RB Leipzig’de Bundesliga’nın en iyi maçında karşı karşıya geliyor. Münih ekibi sezon başında aldığı Süper Kupa yenilgisinin intikamını almak istiyor.
Bundesliga’da Cumartesi akşamı (18.30) Gökyüzü) en iyi oyun. FC Bayern, RB Leipzig deplasmanında kazanacağı galibiyetle tekrar zirveye çıkmak istiyor. Antrenör Thomas Tuchel’in takımı da Ağustos ayında Leipzig’in Münih’te 3-0 kazandığı Süper Kupa’nın intikamını almak istiyor. Yenilenen çatışmadan önce Tuchel, “Sokma yerinde, elbette delici” dedi.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Her iki takım da son derece formda ve son yedi resmi maçın altısını kazandılar. RB antrenörü Marco Rose, “Rekabet edebileceğimiz gerçekten üst düzey bir maç” dedi ve rekor şampiyonlara karşı başarının olası reçetesini açıkladı: “Buradan ve oradan yüksekten başlayarak Bayern’in oyun ritmini bozmaya çalışacağız. “Galibiyetle Saksonlar Münih’teki rakiplerini geride bırakabilirdi.

Canlı: RB Leipzig, FC Bayern’e meydan okuyor


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Maçtan önceki Cuma günü Leipzig’den gelen şaşırtıcı bir haber huzursuzluk yarattı: Max Eberl, RB’deki spor genel müdürü görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Leipzig halkı, beklenmedik adımın nedeni olarak Eberl’in “bağlılık eksikliğini” gösterdi. Leipzig ekibi, spor yönetimini spor direktörü Rouven Schröder’in devralacağını duyurdu. Eberl’in görevden alınmasının zamanlaması çok etkileyici çünkü hakem defalarca FC Bayern’deki bir pozisyonla ilişkilendirildi.
 
Üst