Pratik Kışlık Vişne Saklama

Leila

Global Mod
Global Mod
Pratik Kışlık Vişne Saklama Tanımı İçin Malzemeler

• 1,5 kg vişne
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 pet şişe
Pratik Kışlık Vişne Saklama Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Bu tanım epey pratik. Buzlukta değil o niçinle yerde kaplamıyor. Buzdolabının zerzevat meyve kısmında kalabilir. bu türlü yaklaşık 2 yıl bozulmadan kalıyor tahminen daha fazlada kalır fakat ben en çok o kadar sakladım daha sonrasında tükettim.
  2. Kekler ve vişneli soslar süper oluyor çocuklar için içecek de oluyor.
  3. Şişeyi açarken ortasında basınç oluyor üstüne poşet geçirip (Fıskırma durumu olursa etraf batmasın diye)
  4. Kapağı süratlice açıp, çabucak büyükçe bir kaba döküyoruz vişneleri 5 dk ortasında kullanıma hazır.
  5. Bu tanımı sevgili kayınvalidem sevim sultandan öğrendim ♡ Haydi gelin yapılışını anlatayım.
  6. Vişneleri güzelce yıkayıp, saplarını ayıklayalım, tercihinize bağlı çekirdeklerini çıkarabilirsiniz.
  7. Ben konutta metal pipet ile fazlaca kolay ayıklıyorum. Tatlılarda çekirdeksiz kullanmak daha kolay komposto yapacaksanız.
  8. Çekirdekleri kalabilir ayıkladığımız vişneleri pet şişenin içine atıyoruz tercihen kola şalgam gazoz şişesi olabilir.
  9. Daha kalın ve sağlamlar ölçüsünü kendi tüketiminize göre ayarlayın. Ben 1 litrelik şalgam şişesi kullandım.
  10. Şişeyi sallayarak yeterlice dolduruyoruz.
  11. daha sonrasında üzerine 1 tatlı kaşığı şeker döküp, şişenin ağzını güzelce kapatıyoruz sıkı sıkı daha sonrasında buzluğun zerzevat meyve rafında saklayabilirsiniz.
  12. Denenmiş yıllardır konutumda yaptığım tanım meselai görmeyin ce paylaşmak istedim. Afiyet olsun. Son fotoğrafta geçen yıldan kalanı ekledim.
Pratik Kışlık Vişne Saklama Tanımı Fotoğraflı Yapılışı