Kayakla atlama: Normal tepeden Katharina Althaus çevresinde DSV kadınları için Dünya Kupası altınları

merabeyin

New member
Katharina Althaus’un etrafındaki Alman kayakla atlama sporcuları takım olarak Dünya Kupası altın madalyasını kazandı. Althaus, Anna Rupprecht, Luisa Görlich ve Selina Freitag Cumartesi günü Slovenya’nın Planica kentinde bronz madalyada ikinci sıradaki Avusturya ve Norveç’in önünde galip geldi. Althaus için ondan sonra 48 saatten azdı. bekarlarda başlık şimdiden Schanzen Vadisi’ndeki ikinci altın. 26 yaşındaki Oberstdorflu, hayatının formunda. Milli teknik direktör Maximilian Mechler, “Kızları tebrik ederim. Sadece mutluyum ve bitkinim” dedi. ZDF.

ReklamcılıkYüksek sesli kornalar ve bayraklarla güzel bir atmosfer yaratan yaklaşık 1.500 seyirci, gerçek bir kayakla atlama gerilim filmi izledi. Alman uçuş sanatçıları en başından beri güçlü bir rekabet gösterdi. Alman Kayak Derneği (DSV) takımı, çok az bir farkla da olsa, ilk turdan sonra zaten liderdi. Norveç, Almanya’yı yakından takip etti. Ayrıca Dünya Kupası genel lideri Eva Pinkelnig etrafında Avusturya, ev sahibi Sloven ve Japonya çok uzakta değildi.97 ve 94.5 metrelik setlerle Althaus, normal tepede Mechler’in takımında bir kez daha öne çıktı. Daha önce kariyerinde beş Dünya Şampiyonası altın madalyası kazanmış olan Allgäu yerlisi, bu kış yine özellikle güçlü. Mevcut sezondaki altı Dünya Kupası zaferi bunun altını çiziyor. Rupprecht ayrıca ikinci turda 99 metrelik bir sıçrama ile etkileyici Planica dağlarında sınıfını gösterdi.Zafer henüz kesinleşmemişken ZDF’de Rupprecht, “Gerçekten, gerçekten gergindim, ama işimi gerçekten iyi yaptım,” dedi. Kısmen güneşli havada maçları izleyen Alman İskandinav kombine sporcuları, takım arkadaşlarının performansından memnun kaldılar.

Reklamcılıkİki yıl önce Oberstdorf’ta düzenlenen Dünya Şampiyonasında, Alman dörtlüsü son şampiyon olarak hayal kırıklığı yaratan bir beşinci sırada bitirmişti. DSV takımı da bu Pazar günü karma erkekler müsabakasında madalya adaylarından biri. Althaus ayrıca, memleketi Allgäu’dan kendi hayran otobüsünün orada olacağını açıkladığı büyük tepe yarışmasını dört gözle bekliyor.
 
Üst