BVB antrenörü Edin Terzic’in hâlâ gelişim potansiyeli gördüğü yer

merabeyin

New member
BVB yükseliş eğilimine rağmen mücadele ediyor

“Biraz hafiflik eksik” – Terzic “sihri” arıyorTeknik direktör Edin Terzic, BVB’de yeniden çekici futbol oynamak istiyor.

© Kaynak: BeHaberler Thissen


Makaleyi dinle • 1 dakika


Son dönemde Borussia Dortmund’da sonuçlar iyiydi ancak teknik direktör Edin Terzic’in takımı henüz ikna edici bir futbol oynamıyor. BVB koçu bu durumun gelecekte tekrar değişeceğini duyurdu. Şu anda hala “bir miktar sihir eksik”.
Borussia Dortmund şu anda yükseliş trendinde ve yakın zamanda üst üste iki Bundesliga maçı kazandı. Yine de teknik direktör Edin Terzic, takımında hala büyük bir gelişme potansiyeli görüyor. “Alınan puanlar aslında iyi. Ama biraz hafiflik ve biraz da sihir eksik,” dedi Terzic, TSG Hoffenheim’daki maçtan önceki gün (Cuma, 20.30/20.30)DAZN), beş maç gününün ardından on iki puana sahip, bu da BVB’den bir puan fazla.


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Terzic, “İlk üç maçı çok açık oynadığımızı görürseniz ve son iki maça bakarsanız, doğru yoldayız” dedi: “Hala gelişmemiz gereken alan olduğunu biliyoruz. Ancak yakın zamanda heyecan verici bir futbol oynamayı başaracağız.”

Personelin diğer tüm soruları gibi Terzic de geçen hafta Wolfsburg’u 1-0 yenen kaptan Emre Can’ın altı değişiklikten sonra takıma dönüp dönmeyeceğine cevap vermek istemedi. Terzic, “Emre bizim için, özellikle de teknik direktör olarak benim için önemli bir oyuncu” dedi: “Yine de neye karar vereceğimi açıklamayacağım.”


Devamını Okuyun


Devamını Okuyun


Ancak, yedek kulübesinde geçirdiği dört rekabetçi maçın ardından ilk 11’de geri dönüşte galibiyet golünü atan Can’ın selefi Marco Reus’un yeniden başlamasına izin verileceği varsayılabilir. Koçu, “Kısa süre oynayarak bu şansı yakaladı ve bu fırsatı değerlendirdi” dedi.
 
Üst